ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ
Υπηρεσιακός Γραμματέας ΥΠΕΞ (Πρέσβης Α’): Θεμιστοκλής Δεμίρης
Γενικός Γραμματέας Διεθνών Οικονομικών Σχέσεων και Εξωστρέφειας: Γρηγόρης Δημητριάδης
Γενικός Γραμματέας Απόδημου Ελληνισμού: Γιάννης Χρυσουλάκης
Γενικός Γραμματέας Δημόσιας Διπλωματίας, Θρησκευτικών και Προξενικών Υποθέσεων: Κωστής Αλεξανδρής
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
Γενικός Γραμματέας Ανώτατης Εκπαίδευσης: Αποστόλης Δημητρόπουλος
Γενική Γραμματέας Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: Αναστασία Γκίκα
Γενικός Γραμματέας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης και Δια Βίου Μάθησης: Γιώργος Βούτσινος
Γενικός Γραμματέας Θρησκευμάτων: Γιώργος Καλαντζής
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ
Γενική Γραμματέας Εργασίας: Άννα Στρατινάκη
Γενική Γραμματέας Κοινωνικών Ασφαλίσεων: Παυλίνα Καρασιώτου
Γενική Γραμματέας Οικογενειακής Πολιτικής και Ισότητας των Φύλων: Μαρία Συρεγγέλα
Γενικός Γραμματέας Κοινωνικής Αλληλεγγύης και Καταπολέμησης της Φτώχειας: Γιώργος Σταμάτης
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ
Γενικός Γραμματέας Υπηρεσιών Υγείας: Ιωάννης Κωτσιόπουλος
Γενικός Γραμματέας Δημόσιας Υγείας Πρόληψης και Εθελοντισμού: Παναγιώτης Πρεζεράκος
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
Γενικός Γραμματέας Πολιτισμού: Γεώργιος Διδασκάλου
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ
Γενικός Γραμματέας Δικαιοσύνης και Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων: Πάνος Αλεξανδρής
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
Γενικός Γραμματέας Εσωτερικών και Οργάνωσης: Μιχάλης Σταυριανουδάκης
Γενικός Γραμματέας Ιθαγένειας: Αθανάσιος Μπαλέρμπας
Γενική Γραμματέας Ανθρώπινου Δυναμικού Δημοσίου Τομέα: Βιβή Χαραλαμπογιάννη
Γενικός Γραμματέας Διαχείρισης Αποβλήτων: Μανώλης Γραφάκος
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
Γενικός Γραμματέας Ναυτιλίας και Λιμενικών Υποδομών: Ευάγγελος Κυριαζόπουλος
Γενική Γραμματέας Νησιωτικής Πολιτικής: Χριστιάνα Καλογήρου
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ
Γενικός Γραμματέας Τουρισμού: Κώστας Λούλης
ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΑΡΑ ΤΩ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΩ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΕΤΣΑΣ.
Γενικος Γραμματέας Επικοινωνίας και Ενημέρωσης: Γιάννης Μαστρογεωργίου